Ochrona przeciwwilgociowa

Ochrona przeciwwilgociowa

Woda i wilgoć potrafią przedostać się nawet przez najmniejsze nieszczelności. Bardzo szybko niszczą niewidoczne elementy konstrukcji domu. Warto pamiętać jak ważne są hydroizolacje – izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe.

Izolacja fundamentów
Izolację fundamentów należy umiejscowić między ławą a ścianą fundamentową, a także na styku ścian budynku i ścian fundamentowych czy nad stropem. Natomiast izolacje pionowe zwykle układa się po zewnętrznej stronie, ponieważ chronią one przed wodą gruntową i opadową oraz wilgocią. Muszą łączyć się w sposób ciągły z izolacją poziomą. Hydroizolacja zwykle pojawia się podczas prac wykończeniowych, ponieważ nietrudno jest ją uszkodzić. 

Izolacja dachu
Pokrycie dachowe ulega działaniu niekorzystnych warunków pogodowych i nigdy nie jest zupełnie szczelne. W trakcie silnych opadów deszczu czy topnienia śniegu, woda może pod nie wnikać i niszczyć niżej ułożone elementy dachu. Dlatego pod ostatecznym pokryciem niezbędna jest jeszcze jedna warstwa ochronna, dzięki której ochrona przeciwwilgociowa będzie bardziej skuteczna.

Zobacz wszystkie