Nowa dostawa QuadFoam®500 już w naszym magazynie! 5

Doskonała izolacja to system ociepleń budynków oparty na pianie QuadFoam500, produkowanej przez firmę Quadrant Urethane Technologies. Quadrant posiada ponad 40 letnie doświadczenie w produkcji pianki poliuretanowej i jest czołowym producentem systemów i izolacji natryskowych w USA.

Natrysk pianki PUR to izolacja realizowana specjalistycznym sprzętem. Pianka poliuretanowa składa się z dwóch komponentów : poliol oraz izocyjanian. Składniki te rozpyla się na przykład na poddaszu przy użyciu wysokiego ciśnienia. Zaraz po rozpyleniu pianki poliuretanowej następuje rozszerzenie jej objętości oraz zastygnięcie. Stosując tą metodę, w ciągu jednego dnia można wykonać izolację natryskową nawet do 300 m2 powierzchni. Zaletą ocieplenia pianką natryskową jest to, że można ją stosować zarówno w budownictwie nowym jak i starym. Izolacje z pianki poliuretanowej są bezpieczne dla zdrowia. Badania wykazały, że nie emitują żadnych toksycznych substancji chemicznych.

Pianka QuadFoam500 posiada atest PZH i jest dopuszczona do stosowania w Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Niewątpliwą zaletą izolacji poliuretanowej jest to, że nie pozwala na rozwijanie się grzybów czy pleśni. Może być stosowana zarówno na konstrukcjach drewnianych jak i stalowych. Izolacja poddasza z pianki nie posiada żadnych składników odżywczych, więc jest nieatrakcyjna dla wszelkiego rodzaju zwierząt, w tym kun.

Zapobiega również powstawaniu pustych przestrzeni w budynkach, które mogłyby być atrakcyjne dla różnych zwierząt. Pianka poliuretanowa to obecnie najbardziej efektywny materiał izolacyjny stosowanyw budownictwie. Dzięki doskonałym właściwościom i coraz bardziej przystępnej cenie, natryskowa pianka poliuretanowa zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów.

See All