Jaką izolację wybrać?

Izolacja domu

Wybór izolacji to nie lada wyzwanie! Pewnie zastanawiasz się, jaką izolację wybrać do swojego domu. Profesjonalnie wykonana izolacja cieplna fundamentów, ścian czy dachu domu to zabezpieczenie przed wilgocią i utratą ciepła z wnętrza domu. W dobrze ocieplonym i sprawnie wentylowanym budynku nie występuje problem z przemarzaniem przegród. Dzięki doskonałej izolacji nie ma ryzyka pojawienia się grzybów ani pleśni.

 

Ocieplenie domu
Przegrody zewnętrzne odpowiadają za ochronę wnętrza domu przed warunkami, jakie panują na zewnątrz tj. chłód, deszcz, śnieg, upał czy ogień. Dlatego niezbędna jest właściwa izolacja termiczna. Doskonała izolacja to nie tylko wysokiej jakości materiał, ale również profesjonalne wykonanie.

Ocieplenie fundamentów
Każda ściana wzniesiona w sposób tradycyjny wymaga ocieplenia. Wyjątkiem są ściany z elementów keramzytobetonowych nie wymagają dodatkowej termoizolacji. Zazwyczaj ocieplenie umieszcza się między warstwą nośną a osłonową lub aplikuje się je od zewnątrz. Wyjątkiem są fundamenty pod jednowarstwowe ściany zewnętrzne, gdzie ocieplenie można położyć od wewnątrz. Podobnie jak ściany piwnic, należy ocieplić je do poziomu ław fundamentowych. Ich szerokość uzależniona jest zarówno od rodzaju ścian nośnych, jak i grubości planowanego ocieplenia.

Ocieplenie ścian
Najczęściej wybieraną metodą ocieplenia ścian jest pianka poliuretanowa. Można to powiązać z remontem elewacji. Pianki zamkniętokomórkowe można stosować zarówno w przypadku ścian marmurowych, jak i drewnianych. Produkt ten doskonale wypełnia szczeliny, blokując tym samym przepływ powietrza i wilgoci. Zaleca się, aby izolację tę wykonywać latem na suchej powierzchni z pomocą fachowców.

Ocieplenie dachu
Ze względu na dużą elastyczność, ocieplenie dachu pianką poliuretanową oznacza wysoką precyzję wykonania. Pianka współpracuje z każdą, nawet nieregularną powierzchnią. Dodatkowo jest ona lekka, dzięki czemu proces izolacji jest łatwiejszy, nie wymagający dodatkowych wzmocnień konstrukcyjnych. Klienci cenią sobie bezproblemowy montaż niewymagający dodatkowych prac zabezpieczających. Piana PUR nie ulega kruszeniu, utlenianiu ani pyleniu. Dach nieustannie narażony jest na spadki i wzrosty temperatury. Aby osiągnąć optymalną temperaturę wewnątrz domu niezbędna jest izolacja, która wypełni każdą małą szczelinę i zapewni skuteczną ochronę, niezależnie od pory roku. 

Mamy nadzieję, że tym artykułem ułatwiliśmy Państwu wybór izolacji …

 

Zobacz wszystkie